Zwiedzanie muzeum tylko z przewodnikiem

Poniedziałek - Piątek 1000 – 1530

Sobota 1000 – 1400 (Po uprzednim umówieniu przewodnika)

Prosimy o kontakt przed przyjazdem w celu zapoznania się z wolnymi terminami (tel.: 46 837 66 45).

Ceny biletów:

Katedra, Muzeum, taras widokowy

bilet katedra, muzeum, taras widokowy

(czas zwiedzania ok. 1 godzina 30 minut)

• bilet normalny  – 28 PLN
  • bilet ulgowy – 20 PLN

Taras widokowy

bilet taras widokowy

(czas zwiedzania ok. 15-20 minut)

• bilet normalny  – 12 PLN
  • bilet ulgowy  – 10 PLN

bilet muzeum

(czas zwiedzania ok. 45 minut)

• bilet normalny  – 20 PLN
  • bilet ulgowy  – 15 PLN

Opłata za fotografowanie tylko bez flesza: 7 zł

Regulamin: Bilety ulgowe | Wejście bezpłatne | Warunki zwiedzania

FAQ

W bazylice katedralnej możemy zwiedzać: kościół, muzeum, wieża widokową i podziemia. Muzeum, wieża widokowy oraz podziemia są otwarte dla zwiedzających wyłącznie z przewodnikiem - po uprzednim umówieniu się.
Zwiedzanie bazyliki katedralnej jest możliwe z wyjątkiem czasu, gdy sprawowana jest liturgia. Harmonogram mszy i nabożeństw znajdziesz na stronie parafii katedra.lowicz.pl.
Prosimy o kontakt przed przyjazdem z biurem Muzeum w celu zapoznania się z wolnymi terminami.

Rezerwacji przewodnika można dokonać:

• telefonicznie: tel. +48 46 837 66 45
  • email: muzeumatdiecezja [dot] lowicz [dot] pl
  • osobiście w biurze Muzeum, które mieści w księgarni diecezjalnej niedaleko bazyliki katedralnej na ul. Stary Rynek 20
Zwiedzanie Muzeum, podziemi, wieży widokowej jest możliwe tylko z przewodnikiem po Muzeum.
Grupy zorganizowane wchodzące na ekspozycję mogą liczyć max. 25 osób.
Podziemia zwiedzają grupy max. 15 osobowe.

Informacje na temat zwiedzania można uzyskać w Biurze Muzeum, ul. Stary Rynek 20, tel. 46 837 66 45.
Zakup pamiątek i dostępnych publikacji nt. bazyliki możliwy jest w Księgarni Diecezjalnej w tym samym budynku co Biuro Muzeum.

W czasie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) uczestnicy procesji ubrani są w tradycyjne łowickie stroje ludowe. Ich wielobarwność co rok przyciąga rzesze turystów. Stroje łowickie można również oglądać w Muzeum Regionalnym w Łowiczu, ulokowanych na Starym Rynku 5/7